04.12.20201min

ВР повернула відповідальність за брехню в деклараціях чиновників, але без позбавлення волі

ВР повернула відповідальність за брехню в деклараціях чиновників, але без позбавлення волі

Законопроєкт про повернення відповідальності за брехню в деклараціях чиновників прийнятий Верховною Радою за основу і в цілому.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

“За” проголосували 289 нардепів, “проти” – 0, “утрималися” – 4. Законопроєкт підтримали всі фракції і депутатські групи.

Якщо розбіжність відомостей в декларації чиновника і достовірних становить від 500 до 4000 прожиткових мінімумів (від 1 млн грн до 8,8 млн грн), або чиновник навмисне не подав декларацію, йому буде загрожувати штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів (від 42 500 грн до 51 000 грн), або громадські роботи від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо така розбіжність складе більше 4000 прожиткових мінімумів, чиновнику загрожує штраф від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів (від 51 000 грн до 85 000 грн), або громадські роботи від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Законопроєкт встановлює, що подібні правопорушення має розслідувати НАБУ, а виносити рішення відносно них – Вищий антикорупційний суд.

НАЗК виступило з критикою законопроєкту, підкресливши, що він не передбачає позбавлення волі, а тільки її обмеження. “Максимальне покарання – перебування корупціонера у виправному центрі, де він зможе вільно користуватися способами зв’язку (телефоном, інтернетом) і залишати центр за дозволом їх керівництва”, – пояснили в НАЗК.

  • 27 жовтня 2020 року КСУ скасував статтю про покарання за недостовірне декларування, яка передбачала покарання аж до позбавлення волі.
  • 27 листопада 2020 року президент Зеленський вніс в Раду законопроєкт, який повертає відповідальність за недостовірне декларування. За брехню або неподання декларації в ньому була передбачена кримінальна відповідальність аж до двох років позбавлення волі.
  • 30 листопада свій варіант законопроєкту анонсувала робоча група Ради. У ньому була передбачена відповідальність тільки у вигляді штрафів і громадських робіт. Депутатський законопроєкт зазнав критики з боку Центру протидії корупції та НАЗК.
  • Спікер Ради Разумков  заявив, що в зал парламенту буде винесено компромісна версія законопроєкту.
  • Вчора, 3 грудня, посли країн G7 заявили, що відповідальність за брехню в деклараціях не повинна бути ослаблена.

Денис Юдин

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Ще по темі

Джерело


Про нас

Проект “НАБУ” – національна асоціація блогерів України, це проект, що ставить за мету, поширювати інформацію, яка створена блогерами в різних куточках України. Проект реалізує інформаційна агенція “ВОКС”.

До проекту можуть долучатися блогери та журналісти, вільно розміщати свій матеріал, якщо це не суперечить чинному законодавству та нормам моралі.