04.12.20201min

Венедіктова хоче, щоб Рада не могла звільняти генпрокурора

Венедіктова хоче, щоб Рада не могла звільняти генпрокурора

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова пропонує прийняти закон, який би унеможливив звільнення генпрокурора Верховною Радою.

Джерело: Венедіктова в ефірі “1+1”, яку цитує “Интерфакс-Украина

Пряма мова Венедіктової: “У мене є гарна ідея … законопроєкту. У нас дійсно повинен бути незалежний генеральний прокурор.

Президент повинен внести кандидатуру в зал, парламент повинен підтримати цю кандидатуру, а зняти з політичних мотивів не може. Можемо взяти як аналогію керівника НАБУ і керівника САП “.

Деталі: При цьому Венедіктова наголосила, що цим законопроєктом не хоче “себе цементувати”, а щоб діяв щодо наступного генпрокурора. Вона вважає, що у такої ідеї може бути підтримка серед нардепів.

Довідково: Наразі Верховна Рада може висловити недовіру генеральному прокурору, після чого він має піти у відставку.

Нагадаємо: Останніми днями Офіс генпрокурора та Національне антикорупційне бюро розслідування обмінялися взаємними обвинуваченнями.

НАБУ звинуватило Венедіктову в саботажі трьох резонансних справ: справа квартир для Нацгвардії, екстрадиція олігарха Олега Бахматюка та справа “Роттердам+”.

В ОГП відповіли, що Бюро такими заявами намагається приховати свою неефективну роботу.

Джерело


Про нас

Проект “НАБУ” – національна асоціація блогерів України, це проект, що ставить за мету, поширювати інформацію, яка створена блогерами в різних куточках України. Проект реалізує інформаційна агенція “ВОКС”.

До проекту можуть долучатися блогери та журналісти, вільно розміщати свій матеріал, якщо це не суперечить чинному законодавству та нормам моралі.