23.11.20202min

Секрет у булочці: що варто знати про інгредієнт, який робить бургер бургером

Секрет у булочці: що варто знати про інгредієнт, який робить бургер бургером

Більше половини інгредієнтів страв у МакДональдз Україна постачають до ресторанів не з-за кордону, а з різних областей України. Компанія постійно збільшує частку локальних постачальників, залучаючи до співпраці нових партнерів. Це приваблює українських виробників, адже співпраця з такою великою мережею ресторанів означає стабільне завантаження і дохід.

Однак, щоб стати партнером МакДональдз, потрібно відповідати дуже високим вимогам. У першому матеріалі спільного проєкту Liga.net та МакДональдз Україна “Їж своє” ми вже розповідали, як компанії Фіно Верде вдалося стати постачальником салатів до МакДональдз Україна. Сьогодні розповідаємо історію Bimbo QSR — постачальника знаменитих булочок для бургерів. Заради цієї булочки довелося інвестувати у будівництво заводу майже $20 млн і відкрити принципово нове виробництво!

Чи варта гра свічок? Про це, а також про секрети смаку знаменитої булочки для бургера розповідає Ігор Маріаш, генеральний директор української пекарні Bimbo QSR.

Виробник булочок прийшов в Україну слідом за МакДональдз

Bimbo QSR і МакДональдз уже співпрацювали у кількох європейських країнах, зокрема у Франції та Італії. В Україні не було пекарні з належним обладнанням і достатніми потужностями. Найближча пекарня, схвалена МакДональдз, була в Туреччині, тож логістика була невигідною. Представники МакДональдз звернулися до головного офісу Bimbo QSR з пропозицією відкрити виробництво в Україні. У США погодилися, і незабаром з’явився завод у Дніпрі вартістю майже $20 млн.

Відкривали його фахівці з інших пекарень: вони допомагали монтувати обладнання, навчали персонал, швидко провели тести, щоб булочка була ідеальною.

Чотири варіанти стандартних булочок і безліч варіацій

Рецепт булочок у всіх країнах однаковий, його потрібно дотримуватися. Загалом є чотири варіанти: звичайна булочка, яка йде у гамбургер та чизбургер, булочка для бігмака з прошарком, квотер-паунд і бігтейсті. Вони майже не відрізняються за рецептурою, основна відмінність — розмір. А що об’єднує всі булочки у світі, так це ідеальна форма і діаметр, чіткого дотримання яких вимагає МакДональдз.

За смаком відрізняються промобулочки, наприклад, для українських тижнів вона пшенична з додаванням інгредієнтів, які надають їй житнього смаку.

Коли МакДональдз планує вихід чергового нового бургера, пекарню попереджають заздалегідь, які булочки будуть потрібні у найближчі місяці, щоб можна було вчасно закупити всі інгредієнти.

Майже всі компоненти у булочках з України

Чи не всі компоненти для булочок закуповують в Україні. Борошно Bimbo QSR купує у компанії Дніпромлин, цукор — в Астарта-Київ, дріжджі виробництва заводу з Кривого Рогу. Імпортні інгредієнти лише розпушувач і кунжут, які в Україні просто не виробляють, їх завозять з Південної Америки.

Смак булочок дуже залежить від борошна, а з цим в Україні проблеми: деякі показники зерна можуть з часом змінюватися, а це своєю чергою дає різний смак булки. Тому вимога компанії до виробників борошна — мати альтернативних постачальників зерна, щоб якість борошна було незмінною.

Булочка для бургера однакова в усіх ресторанах МакДональдз

В Україні Bimbo QSR виготовляє орієнтовно 140 млн булочок на рік. На потреби МакДональдз в Україні припадає 70-80%. Решту постачають у ресторани мережі в Грузії, Азербайджані, Білорусі та Молдові.

Ту продукцію, що відрізняється за рецептом від булок для МакДональдз, через дистриб’юторів продають ресторанам та кафе. Частина булок також йде у білоруський ритейл.

На виробництві важливе навіть розміщення інгредієнтів

Внутрішній відділ якості Bimbo QSR перевіряє булки щодня, проводить тести. Такий самий відділ у МакДональдз перевіряє їх у ресторанах.

Крім того, є щорічний аудит Supplier Quality Management System, коли незалежна аудиторська компанія проводить на виробництві аудит системи безпеки і якості продукції, зокрема перевірку відповідності виробництва та документації. “У нас невелике приміщення, і нам зауважили, що кунжут зберігається прямо над цукром. Мішки з алергенним компонентом, яким є кунжут, не можна зберігати над мішками з неалергенним компонентом. Хоча вони обидва входять до складу булочки”, — розповідає Ігор Маріаш.

Є ще так званий неоголошений аудит. Зазвичай він проходить двічі на рік. Виробнику відомо, на якому приблизно, тижні, але без будь-яких точних деталей щодо дати. Просто в якийсь день на виробництво приходить аудитор і каже, що він сьогодні проводитиме перевірку. У Bimbo QSR зобов’язані його пустити і забезпечити доступ до всього виробництва.

“Тобто від МакДональдз проводять два аудити, плюс раз на три роки — очну перевірку соціальної відповідальності постачальника SWA-аудит. Якщо виявлять порушення і компанія потрапить до “помаранчевої” або “червоної” зони, її перевірятимуть щороку”, — ділиться подробицями генеральний директор Bimbo QSR.

Пекарня своєю чергою перевіряє постачальників, тому що їхні документи треба надавати на перевірку з харчової безпеки і на санітарний аудит. Це стосується не лише борошна, а й інших складових, аж до плівки, в які пакують булочки.

У Bimbo QSR також впроваджена система екологічного менеджменту за стандартом ISO14001 та міжнародна схема систем сертифікації управління безпекою харчових продуктів) за стандартом FSSC22000.

Попит на бургери стабільний

Виробництво Bimbo QSR майже не змінювало своїх обсягів останні п’ять років. Особливих змін не було з 2014 року, коли МакДональдз позбувся ресторанів у Криму і на Донбасі. Відтоді МакДональдз неухильно нарощував продаж завдяки відкриттю нових ресторанів в інших регіонах країни, тож у компанії мізкують про будівництво ще однієї пекарні в Україні.

Як і навіщо МакДональдз обирає локальних постачальників

Олег Атанов, керівник відділу з організації постачання “МакДональдз Україна”

Компанія Bimbo QSR — один з найдавніших стратегічних партнерів МакДональдз в Україні, який вже 20 років випікає булочки для наших бургерів. Це компанія №1 у світі хліба. Булочки випікають за специфікацією МакДональдз з українського борошна, масла, дріжджів. Компанія постачає всі булочки для нас: і для основного меню бургерів, і для сезонних пропозицій. Ми задоволені співпрацею з партнером, на якого завжди можна покластися і з яким можна бути впевненим у тому, що продукція буде саме тієї високої якості, якої ми вимагаємо від наших постачальників.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Ще по темі

Джерело


Про нас

Проект “НАБУ” – національна асоціація блогерів України, це проект, що ставить за мету, поширювати інформацію, яка створена блогерами в різних куточках України. Проект реалізує інформаційна агенція “ВОКС”.

До проекту можуть долучатися блогери та журналісти, вільно розміщати свій матеріал, якщо це не суперечить чинному законодавству та нормам моралі.