17.11.20201min

Роттердам+: Чумак відмовився від скарги у ВАКС на закриття справи. Чому це ще не кінець

Роттердам+: Чумак відмовився від скарги у ВАКС на закриття справи

Адвокат колишнього заступника генерального прокурора Віктора Чумака відкликав апеляційну скаргу на рішення Вищого антикорупційного суду про відмову в поновленні справи Роттердам+. На цій підставі колегія суддів Апеляційної палати ВАКС закрила апеляційне провадження. Про це стало відомо за результатами судового засідання, що транслювалося на YouTube АП ВАКС.

Рішення АП ВАКС набуло чинності 17 листопада й оскарженню не підлягає.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Адвокат позивача Віктора Чумака заявила, що сторона відмовляється від апеляційної скарги в цілому. Колегія суддів прийняла рішення, що апеляційне провадження підлягає закриттю.

У Центрі протидії корупції пояснили, що існує два позови щодо справи Роттердам+: від Чумака і від Нікопольського заводу феросплавів, який також є потерпілим у цій справі.

Інша суддя ВАКС Оксана Олійник скасувала постанову прокурора САП про закриття справи Роттердам+ за скаргою Нікопольського заводу феросплавів. Її рішення остаточне і також не підлягає оскарженню.

“Апеляція Вищого антикорупційного суду прийняла відмову і закрила провадження. Чумак подав відмову через те, що вже є рішення іншого судді про поновлення справи”, – пояснили в ЦПК.

У березні 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила нову формулу визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації розраховувалася за формулою “вартість вугілля в порту Роттердам + вартість його доставки в Україну”. Через дії формули компанія  ДТЕК Ріната Ахметова і державне Центренерго стали продавати електроенергію дорожче. Формулу скасували 1 липня 2020 року в зв’язку з переходом України на новий ринок електроенергії.

Читайте також

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Ще по темі

Джерело


Про нас

Проект “НАБУ” – національна асоціація блогерів України, це проект, що ставить за мету, поширювати інформацію, яка створена блогерами в різних куточках України. Проект реалізує інформаційна агенція “ВОКС”.

До проекту можуть долучатися блогери та журналісти, вільно розміщати свій матеріал, якщо це не суперечить чинному законодавству та нормам моралі.