24.11.20202min

Коронакриза. Зеленський обіцяє мільйону українців по 8000 грн

Коронакриза

Найближчим часом до парламенту буде подано законопроєкти, що передбачають підтримку населення і бізнесу, які постраждали від посилення карантину. Про це заявив президент України Володимир Зеленський  у відеозверненні.

За словами Зеленського, документи пропонують одноразову матеріальну допомогу ФОП І найнятим працівникам.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

“Якщо ви ФОП і змушені закрити свою кав’ярню, або найманий працівник і вас звільняють – ви зможете отримати компенсацію – 8000 грн”, – сказав він.

Зеленський також уточнив, як можна отримати ці кошти.

“Потрібно зайти в “Дію”, ввести короткі дані і номер банківської карти. Після перевірки даних, протягом декількох днів гроші будуть перераховані на карту”, – пояснив він.

За розрахунками влади, понад 1 млн українців отримають допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг складе 10 млрд грн.

Також за словами Зеленського, законопроєкти передбачають одноразову матеріальну допомогу суб’єктам господарювання для збереження робочих місць.

“Якщо ви власник кав’ярні, ви не закрилися, але через карантин скоротили час роботи, нікого не звільнили, проте деяких працівників відправили у вимушену відпустку, тоді для виплат таким працівникам ви зможете отримати допомогу”, –  додав Зеленський.

Він уточнив, що сума пропорційна часу так званого простою в розмірі до 8000 грн на одного працівника.

Крім того, передбачається компенсація витрат по сплаті єдиного соціального внеску. Це майже 1,5 млрд грн для майже 120 000 юридичних осіб, зазначив президент.

“Якщо через посилення карантину діяльність вашого бізнесу забороняється, ви отримуєте компенсацію за сплату ЄСВ за своїх найманих працівників”, –  сказав Зеленський.

Влада також планує допомогти з погашенням податкового боргу. “Майже для 4 млн громадян, які мають податковий борг 3060 грн, цей борг буде анульований”, – сказав Зеленський.

Також він пообіцяв податкові канікули при посилення обмежувальних заходів. “200 000 ФОП першої групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включаючи ЄСВ”, –  заявив він.

  • 11 листопада в Україні ввели карантин вихідного дня, залишивши працювати на вихідних тільки аптеки, продуктові та АЗС.
  • Прем’єр-міністр  Денис Шмигаль  заявив, що в Україні розробляється план введення жорсткого карантину. Однак це поки “план Б” – на випадок, якщо не спрацює карантин вихідного дня.За даними МВС, в Україні практично 95% підприємців і громадян дотримуються введеного раніше карантину вихідного дня.
  • За даними МВС, в Україні практично 95% підприємців і громадян дотримуються введеного раніше карантину вихідного дня.
  • 23 листопада Шмигаль повідомив, що минулого тижня за дорученням президента уряд розробив план дій з підтримки бізнесу та окремих галузей.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Ще по темі

Джерело


Про нас

Проект “НАБУ” – національна асоціація блогерів України, це проект, що ставить за мету, поширювати інформацію, яка створена блогерами в різних куточках України. Проект реалізує інформаційна агенція “ВОКС”.

До проекту можуть долучатися блогери та журналісти, вільно розміщати свій матеріал, якщо це не суперечить чинному законодавству та нормам моралі.