04.12.20201min

Бізнес готують до локдауну. Коротко про те, що сьогодні прийняла Верховна Рада

Бізнес готують до локдауну

Верховна Рада 4 грудня прийняла антикризовий пакет (законопроєкти №4429, 4430 та 4431) про підтримку підприємців і найманих працівників у разі посилення карантинних обмежень.

Якщо в Україні введуть жорсткий карантин, а президент України підпише зазначені законопроєкти, то будуть діяти такі програми підтримки:

  1. Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам розміром 8000 грн. Допомога може надаватися найманим працівникам, які втратили частину зарплати через посилення карантину, і фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу через заборону на повноцінну роботу.
  2. Одноразова матеріальна допомога юрособам для збереження робочих місць. Наприклад, якщо компанія змушена скорочувати тривалість робочого часу працівника через посилення карантину, то вона зможе отримати одноразову допомогу на одного такого працівника до 8000 грн.
  3. Одноразова компенсація витрат юросіб, понесених на оплату ЄСВ. Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде припинена через посилення карантину. Сума компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців.
  4. Введення податкових канікул на 200 000 ФОП першої групи, які звільняють їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 до травня 2021 року.
  5. Списання податкового боргу в разі, якщо сукупний розмір боргу за всіма податками і зборами не перевищує 3060 грн і він не погашений станом на 1 листопада 2020 року.
  6. Відстрочка на термін до одного року сплати податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.
  7. Списання пені та штрафних санкцій за податковими боргами, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набрання чинності цим документом.
  8. Збільшення в три рази (з 1020 грн до 3060 грн) порогу податкового боргу, за яким податкова не здійснює заходи стягнення.
  9. Звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни і бізнес будуть отримувати від держави в зв’язку з посиленим карантином – матеріальна допомога не буде обкладатися ПДФО і податком на прибуток.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Ще по темі

Джерело


Про нас

Проект “НАБУ” – національна асоціація блогерів України, це проект, що ставить за мету, поширювати інформацію, яка створена блогерами в різних куточках України. Проект реалізує інформаційна агенція “ВОКС”.

До проекту можуть долучатися блогери та журналісти, вільно розміщати свій матеріал, якщо це не суперечить чинному законодавству та нормам моралі.